W moich poprzednich wpisach dotyczących spółki S24 Czy można dobrze szybko i tanio założyć spółkę z o.o. i Jak wypełnić formularze w S24 mówiłam, że będę Ci objaśniać pytania z formularzy w Portalu S24.

Często bowiem słyszę od moich klientów, że nie rozumieją pytania, mimo że poszczególne słowa są dla nich jasne. Oni zwyczajnie nie wiedzą, jak odpowiedzi przełożą się na ich działalność. Takie są uroki urzędowych formularzy…

Żeby ułatwić Ci założenie spółki, w tym i w kolejnych moich wpisach będę Ci wyjaśniać, jakie znaczenie mają te pytania dla Ciebie.

Jednym z często otrzymanych przeze mnie pytań jest pytanie dotyczące kapitału zakładowego. Nie będę Cię zarzucać przepisami z Kodeksu spółek handlowych, lecz wyjaśnię Ci to od praktycznej strony.

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest kapitał zakładowy w spółce z o.o., jak go wnieść i jakie ma znaczenie dla funkcjonowania Twojej spółki. Moje praktyczne wskazówki pomogą Ci łatwo założyć spółkę i uniknąć formalnych komplikacji.

Kapitał zakładowy

Czym jest kapitał zakładowy?

Kapitał zakładowy to kapitał wnoszony przez wspólników w związku z założeniem spółki.

To jest kwota, którą jako wspólnik formalnie zainwestowałeś w spółkę.

Czytaj dalej >>>

Jak wypełnić formularze w S24?

W moim poprzednim wpisie Czy można dobrze szybko i tanio założyć spółkę z o.o.? opowiadałam Ci, że jeśli chcesz tanio założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, dobrą opcją może być skorzystanie z uproszczonej ścieżki, tj. założenie spółki poprzez Portal S24 Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ścieżka jest uproszczona, ale przejście przez cały proces zajmie Ci ok. 3-4 godzin przy założeniu, że masz już pewną biegłość w obsłudze i wypełnianiu internetowych dokumentów. Osobiście chyba nie znam nikogo, kto z radością wypełnia urzędowe formularze. Podejrzewam, że też nie są to Twoje ulubione czynności w ramach prowadzenia biznesu.

Ja w tym Portalu dla moich klientów założyłam już kilkadziesiąt spółek.

Chcąc wesprzeć Cię w zakładaniu spółki przez S24, oddaję Ci z dużą satysfakcją do pobrania przygotowane przeze mnie instrukcje, jak się przygotować, jak przygotować potrzebne dokumenty i jak zawrzeć umowę spółki. W ostatnim z plików pokażę Ci, jak poprawnie złożyć wniosek o jej wpisanie do KRS.

Jak wypełnić formularze w S24

Jak wypełnić formularze w S24?

Poniżej znajdziesz linki do plików z instrukcjami. 

Czytaj dalej >>>

Zwrot dobrze, szybko i tanio krąży wśród przedsiębiorców jak tragiczny mit. Większość z nich mówi z przerażeniem i niechęcią: „Nie da się”.

Co można powiedzieć o szybkim, tanim i dobrym zakładaniu spółki? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. To w pewnych sytuacjach jest możliwe i w zasięgu ręki dla każdego.

Jest tak dlatego, że spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć on-line bez wychodzenia z biura przy użyciu jednej z funkcjonalności Portalu S24 Ministerstwa Sprawiedliwości.

Czy można szybko założyć spółkę z o.o

Czy można szybko założyć spółkę z o.o.?

Tak.

Jeśli zastosujesz się do moich instrukcji, które znajdziesz w tym blogu do pobrania, będzie szybko. Ja krok po kroku pokazuję Ci, jakie formularze wypełnić i jak złożyć wniosek o jej wpisanie do rejestru bez problemów.

Czytaj dalej >>>

Według dziennika Rzeczpospolita z 4 listopada 90% spraw sądowych dotyczących kredytów frankowych rozstrzyganych jest na korzyść frankowiczów.

Do tego w ostatnich dniach Rzecznik Finansowy opublikował raport pt. Mapa klauzul niedozwolonych w umowach kredytów „walutowych”. Raport został stworzony na podstawie reklamacji od frankowiczów oraz analizy postępowań sądowych.

Frankowiczom będzie łatwiej

Dokument ten zawiera listę klauzul zawartych w umowach kredytowych stosowanych przez różne banki, które mogą stanowić podstawę do unieważnienia umowy kredytu albo do żądania zwrotu nadpłaconych rat.

Czytaj dalej >>>

W poprzednim wpisie opowiadałam Ci, co musisz umieścić na stronie swojego sklepu internetowego w związku z wejściem w życie Ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich.

Dzisiejszy wpis jest kolejnym łączącym prawo z biznesem, bo dotyczącym Twoich relacji z konsumentem, czyli kwestii bezpośrednio wpływających na Twoje koszty i zyski.

Jest o tym, co możesz zrobić w przypadku sporu, jeśli transakcji z konsumentem dokonujesz w tzw. „realu”.

ADR

Wyobraź sobie sytuację, że konsument składa Ci reklamację, a Ty chcesz ją odrzucić.

W takiej sytuacji reklamację najlepiej odrzucić w formie pisemnej.

Czytaj dalej >>>